Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wybór tłumika sportowego – na jakie sprawy warto zwrócić swoją uwagę

przez

Jeśli ktoś chciałby poprawić parametry albo wygląd posiadanego samochodu, to często decyduje się na poddanie go jakiemuś tuningowi. Przeważnie właściciele aut decydują się na tuning wyglądu i mechaniczny, do którego zalicza się między innymi wymienienie tłumików na sportowe modele. Normalne tłumiki projektuje się tak, żeby zapewnić możliwie jak największe wyciszenie, a kwestia mocy silnika jest tu mniej ważna.

W modelach sportowych zwiększa się przepływ spalin, co skutkuje z jednej strony zwiększeniem mocy jednostki napędowej, a z drugiej także się zmienia wydawany przez samochód dźwięk. Jeśli jednak decydował się ktoś będzie na takie rozwiązanie, to pamiętać powinien o kilku istotnych kwestiach. Po pierwsze takie tłumiki muszą być w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami, zwłaszcza jeżeli chodzi o ich głośność.

Dobre firmy, takie jak na przykład RM motors posiadają w swojej ofercie wyroby spełniające ten warunek, ale na rynku można też trafić na modele, jakie mogą nie przejść obowiązkowych badań technicznych lub spowodować zatrzymanie przez policję dowodu rejestracyjnego. Istotna będzie też odpowiednia jakość wykonania, czyli przede wszystkim zastosowane materiały do produkcji, ale też dopasowanie do konkretnego modelu samochodu. Jeśli ktoś zamierza iść jeszcze trochę dalej, to pokusić się może o zamontowanie w swoim samochodzie downpipe audi. Rozwiązanie to także może zwiększyć dodatkowo moc silnika o kolejne kilka mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić