Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Kłopoty na trasie? Pomoc drogowa – oferta naprawy koła lub żarówek

przez

Na szkoleniach prawa jazdy poza teorią o fundamentalnych zasadach panujących na drodze oraz znakach i części praktycznej kursant powinien nauczyć się podstawowych czynności naprawy auta m.in. zmieniania kół. Czynność ta przysparza znacznej większości kobiet dużo problemów, a tak w samej rzeczy w żadnym razie nie jest to takie trudno, wystarczy poznać parę zasad. Najważniejsze jest by ustawić trójkąt ostrzegawczy by pojazdy nadjeżdżające wiedziały, że mamy jakiś problem z pojazdem.

Potem pozostawiamy pojazd na biegu oraz zaciągamy hamulec ręczny. Samochód blokujemy po to by w czasie wymiany koła nam nie odjechał. Następną rzeczą, jaka musimy zrobić to poluzowanie śrub, w kole w którym mamy kłopot np ., przez złapanie na drodze gumy. Do tej czynności wykorzystujemy specjalnego klucza. Jeśli jednakże nie jesteśmy w stanie odkręcić śrub w kole samochodu przy użyciu rąk możemy pomóc sobie nogami w taki sposób, że stajemy jedna noga na kluczu oraz delikatnie podskakujemy (uważając ażeby nie złamać klucza).

W następnej kolejności mocujemy lewarek oraz podnosimy samochód na dobra wysokość. Odkręcamy śruby, które wcześniej poluzowaliśmy i wyjmujemy koło, zakładamy oryginalne, zakręcamy śruby i sprowadzamy pojazd na ziemie – w tym wspomoże https://krakhol.pl/. Na samym końcu jeszcze raz dokręcamy śruby. Szykując się w daleką podróż planujemy ją już od dawna, z znaczącym wyprzedzeniem. Zastanawiamy się, w jaki sposób spędzić dużo godzin siedząc w samochodzie oraz nie nudząc się. W podróż zabieramy ze sobą dobrą książkę i przenośny odtwarzacz muzyki, jaki umili nam czas. Myślimy też o zabraniu ze sobą gazet, które od dawna leżą na półce nieprzeczytane i wyłącznie osadza się na nich kurz.

Kompetentni kierowcy szykują się niemniej jednak do podróży przez oględziny własnego samochodu. Od czasu do czasu przed podróżą korzystna jest drobna naprawa samochodu, po jego szczegółowych oględzinach. Wyruszając w daleką podróż nie mamy pewności, iż dojedziemy bez potrzeby naprawiania go w czasie jazdy. W aucie bezwzględnie wypada posiadać lewarek, koło zapasowe, wydajną latarkę i apteczkę pierwszej pomocy.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić