Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.
Moda, Uroda

Jakie kosmetyki można stosować przy skórze atopowej

Jednym z częściej spotykanych skórnych problemów jest atopowe zapalenie. Powstaje ono w rezultacie nieprawidłowego funkcjonowania naskórkowej bariery, co powoduje powstanie nieprzyjemnych objawów. Jest to przewlekła choroba, występująca u wielu osób w różnym okresie życia, zależnie od okresu przybierająca różne formy. Niekiedy pojawiają się zmiany ropne, ale też i złuszczające się, suche miejsca. Zaczerwienienie i wysuszanie powoduje często swędzenie i pieczenie, co stanowi duży dyskomfort dla chorych. Dlatego też istotna będzie prawidłowa pielęgnacja chorej skóry, jaka może znacząco pomóc w złagodzeniu objawów, oraz stosowanie się do określonych zasad.

Z pewnością unikać trzeba nieprzewiewnej odzieży, alkoholu i pikantnych potraw, czy używania mocnych środków kosmetycznych. Do pielęgnowania takiej skóry bardzo dobrze sprawdzają się dedykowane preparaty, przykładowo takie jak dexeryl krem. Dzięki używaniu takich kosmetyków w dużym stopniu można złagodzić objawy, a w części przypadków nawet wyeliminować je całkiem. Preparaty używane przy atopowym zapaleniu produkowane są najczęściej w oparciu o wyłącznie naturalne składniki. Powszechnie występuje w nich gliceryna, zatrzymująca cząsteczki wody i zapewniająca tym samym odpowiednią wilgotność naskórka. Z kolei biała wazelina często jest wykorzystywana w kosmetykach do natłuszczania, pozostawia na powierzchni naturalną ochronną warstwę.

Wazelina ta nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, przez co jest całkiem bezpieczna w użytkowaniu. Często spotykanym składnikiem preparatów stosowanych w AZS również jest parafina, jaka chroni skórę przed wystąpieniem podrażnień, a równocześnie zmniejsza nieprzyjemne objawy. W produktach firmy dexeryl znaleźć można te wszystkie składniki, dlatego też zalecane są one podczas pielęgnowania w tej chorobie. Sporo informacji w tym temacie znaleźć można między innymi na stronie kremy-dexeryl.pl, jeśli ktoś zainteresowany będzie tą tematyką, to będzie mógł tam zajrzeć i zapoznać się z artykułami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *