Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jaki rodzaj opału najlepiej się sprawdzi w zimie

przez

Piece stosowane w domach mieszkalnych są przystosowane do różnych rodzajów paliw. Niektóre mogą spalać tylko węgiel lub ekogroszek, i wówczas dużych możliwości nie ma. Ale do sporej ilości urządzeń tego typu wsypać można inne materiały, warto zatem wiedzieć czym różnią się one od siebie i jakie mają właściwości. Najtańszy, co nie znaczy najgorszy, jest pellet ze słomy Zamość. Produkuje się go z dobrze wysuszonej słomy, co znacznie zwiększa wartość opałową, która jest jedynie mniejsza o połowę niż węgla.

Dlatego też ten rodzaj pelletu uznawany jest za najbardziej atrakcyjny porównując właściwości i cenę. Więcej kosztujący, ale też i bardziej wydajny, jest pellet drzewny Zamość. Do jego produkcji są wykorzystywane wysuszone trociny z zakładów drzewnych i tartanów, jakie po sprasowaniu bardzo dobrze się spalają. Dzięki temu, że pellet drzewny jest bardzo suchy, to ma on znacznie lepsze parametry niż naturalne drewno. Najwięcej trzeba wydać jeżeli chce się kupić ekogroszek Zamość, lecz oczywiście ten właśnie produkt dostarczy najwięcej energii cieplnej spośród wszystkich paliw.

Ogromną zaletą ekogroszku jest to, że w nim nie ma miału i drobnych kawałków, jakie znacząco obniżają wartość opałową. Decydując się na zakup jakiegoś wymienionego paliwa należy pamiętać o tym, żeby je odpowiednio przechowywać. Jeżeli węgiel Zamość zawilgotnieje albo złapie wilgoć, to jego spalanie będzie dużo gorsze. Z tego też powodu wszystko powinno się składować w suchym miejscu, bez niepotrzebnej wilgoci.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić