Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Jak wybrać odpowiednią tablicę edukacyjną dla dziecka

przez

O tym, jak bardzo rozmaite zabawki edukacyjne wpływają na rozwój małych dzieci, wielokrotnie już wspominano. Jedną z bardziej polecanych zabawek tego typu są tablice manualne, które od jakiegoś czasu zaczęły się cieszyć rosnącą popularnością pośród opiekunów. Takie tablice oferowane są w wielu miejscach, można wybierać zarówno spośród małych jak i dużych modeli. Przeważnie składają się z płyty wykonanej z drewna lub sklejki, do której przyczepione są najróżniejsze przedmioty do zabawy.

Wszystkie elementy takich tablic mogą być w jakiś sposób przesuwane, przekręcane, obracane czy naciskane, dzięki czemu dzieci ćwiczą na nich umiejętności ruchowe. Przedmiotami może być praktycznie wszystko, co będzie ze sobą niosło jakieś edukacyjne wartości. Bardzo często tablica sensoryczna zawiera zębatki, suwaki i pokrętła, lecz również rozmaite przedmioty wyposażone w przyciski. Bardzo dobrze będą się też sprawdzać różnego rodzaju rurki, do jakich można wrzucać niewielkie kulki, a także trąbki, dzwonki czy cymbałki.

Tablice tego typu mogą być używane już przez rocznych niemowlaków, lecz niejednokrotnie i sześcioletnie dzieci spędzają na zabawie długie godziny. Ale nie tylko o zabawę będzie chodzić, ale także o rozwijanie zdolności manualnych i wyobraźni, a w tym tablica edukacyjna naprawdę świetnie się sprawdza. Każdy element tablicy edukacyjnej to jakieś wyzwanie, a żeby coś się udało otworzyć czy przesunąć, czasami trzeba włożyć sporo wysiłku. Taka zabawa doskonale stymuluje wiele zmysłów, nie tylko dotyk i wzrok, lecz niejednokrotnie również słuch. Oprócz tego uczy dzieci cierpliwości i skupienia, czyli tak przydatnych w życiu dorosłym cech.

A równocześnie dzięki temu, że taka zabawka jest w pełni bezpieczna, to nie ma ograniczeń aby zaspokajać swoją ciekawość. Dzieci wszystko mogą dotykać, wszystko przesuwać lub naciskać, i sprawdzić tym sposobem, jak konkretne przedmioty działają i się zachowują. Dobrze dobrane tablice edukacyjne z pewnością będą doskonałą formą zabawy nawet przez kilka lat, i dzień po dniu będą uczyć maluchy coraz to nowych umiejętności.

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz także polubić